• BITCOIN/TL
  533085,455
  % 0,80
 • ETHEREUM/TL
  33739
  % -0,24
 • RIPPLE/TL
  9.09
  % 3,68
 • BITCOIN CASH/TL
  2352.86,661
  % -1,52
 • LITECOIN/TL
  1758.48
  % -1,37
 • COSMOS HUB/TL
  212.71
  % -1,28
 • CARDANO/TL
  6.74
  % -1,37
 • TETHER/TL
  19.11
  % 0,18

KÜBA’DAN BİTCOİN ‘E GEÇİŞ İZNİ

KÜBA’DAN BİTCOİN ‘E GEÇİŞ İZNİ

Perşembe günü Küba hükümeti, adadaki Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini “tanıyacağını ve düzenleyeceğini” belirtti

Bloomberg, Perşembe günü Küba hükümetinin adadaki ödemeler için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini “tanıyacağını ve düzenleyeceğini” belirtti

Yerel Küba resmi Gazetesi , Merkez Bankası’nın adadaki kripto hizmetleri sağlayıcıları için lisans yasalarını belirlemek üzere Bitcoin ve diğer kripto varlıkları için kurallar oluşturacağını belirten bir karar yayınladı.

Rapora göre kararda Merkez Bankası’nın “sosyo-ekonomik çıkarlar nedeniyle” Bitcoin ve diğer kriptoların kullanımına yetki verme yetkisi olduğu belirtildi. Kararda ayrıca, Devletin bankanın operasyonları üzerinde bir kontrol görevi göreceği ve “yasadışı faaliyetler”için Bitcoin kullanımını önleyeceği belirtildi.

Küba’daki sert ambargo kuralları nedeniyle dolar kullanmak zorlaştı ve sonuç olarak Bitcoin’in popülaritesi Küba’nın teknoloji meraklıları arasında büyüdü.

Yerel bir programcı Bloomberg’e, bazı Kübalıların çevrimiçi alışveriş yapmak için hediye kartlarıyla birlikte kripto kullandığını söyledi.

Duyuru, El Salvador’un, her iki ekonominin de temel unsuru olan nakit havale göndermenin ücretlerini ve tehlikelerini ortadan kaldırmanın bir yolu olarak Bitcoin’i yasal para birimi yapan ilk ülke haline gelmesinden sadece 10 gün önce geldi.

Küba Merkez Bankası’nın Bitcoin‘i düzenlemeyi nasıl seçeceği bilinmemektedir, çünkü izin verilmeyen, değişmez, durdurulamaz para birimine koyabileceği tek gerçek kontroller borsaları düzenlemek ve vatandaşların erişmesini imkansız olmasa da zorlaştırmaktır.rampalarda ve rampalarda ortak.

Bitcoin düzenlemesi, hükümetin insanların ABD’nin Küba’ya para gönderme konusundaki kısıtlamalarından kaçınmak için para birimini kullandıklarının farkına varmasının bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

kaynak:bitcoinmagazine.com