• BITCOIN/TL
  531764,320
  % -0,01
 • ETHEREUM/TL
  33686
  % -0,43
 • RIPPLE/TL
  9.33
  % 6,83
 • BITCOIN CASH/TL
  2360.48,432
  % -1,41
 • LITECOIN/TL
  1763.03
  % -1,21
 • COSMOS HUB/TL
  213.1
  % -1,14
 • CARDANO/TL
  6.79
  % -0,94
 • TETHER/TL
  19.1
  % 0,20

Kredi Kartı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kredi Kartı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kredi kartı kullanımı epey kolaydır. Her kredi kartının üzerinde yazılı halde olan bir kart numarası, son kullanım tarihi ve cvc kodu mevcuttur. Bu bilgilerin ise muhakkak 3.kişilere verilmemesi gerekmektedir.

Kredi Kartı Nedir, Ne İşe Yarar?

Kredi kartı, tüketicilerin acil olan nakit ihtiyaçlarını karşılayan, alışverişlerde taksit imkanı sağlayan, kullandıkça para puan kazandırma durumu kelam konusu olan, mal ve hizmet alımlarında kullanılan ve bunlardan yararlanılırken bankaya borçlanmalarının gerçekleşmesini sağlayan bir finansal araçtır.

Kredi kartı kullanımı bireylere kredi kartı ile yapılan alışverişlerde 12 taksite kadar taksit imkanı kelam konusu olmakta ve bu sayede tüketicilerin ihtiyaçlarını geniş vadede ödeyerek karşılama imkanına kavuşmasına vesile olur.

Kredi Kartının Özellikleri Nelerdir?

Kredi kartları verildikleri bankalara ve niteliklere nazaran farklı özelliklere sahiptirler. Lakin her kredi kartının ortak olan kıymetli özelliklerinin varlığı kelam bahsidir. Bunları ise şu formda sıralamak mümkün olmaktadır:

– Kredi kartının verilmiş olduğu banka ile mutabakatlı üye işyeri ağında puan ve taksit imkanları sunar, – – Kredi kartı kullanıcısına özel kampanyalardan, ayrıcalıklı ek hizmetlere kadar kişinin hayatını kolaylaştıran ve zenginleştiren pek çok ayrıcalığa sahip olma imkanı sağlar,
– Kazanılan puanlardan istenildiği formda alışveriş yapma imkanı sunar ve şahısların emekliliğine katkı sunar,
– Taksitli nakit avans kullanım imkanı sağlar. Tüm bu özellikler pek çok birbirinden farklı olan kredi kartları için geçerli olabilmektedir. Bu bakımdan kredi kartı kullanımı günümüzde pek çok insan tarafından vazgeçilmez ögeler arasın da yerini almaktadır.