• BITCOIN/TL
  531764,378
  % -0,01
 • ETHEREUM/TL
  33686
  % -0,43
 • RIPPLE/TL
  9.33
  % 6,83
 • BITCOIN CASH/TL
  2360.48,230
  % -1,41
 • LITECOIN/TL
  1763.03
  % -1,21
 • COSMOS HUB/TL
  213.1
  % -1,14
 • CARDANO/TL
  6.79
  % -0,94
 • TETHER/TL
  19.1
  % 0,20

Kabak Çekirdeği Tansiyonu Dengelemeye Yetiyor

Kabak Çekirdeği Tansiyonu Dengelemeye Yetiyor

Kabak Çekirdeği Tansiyonu Dengelemeye Yetiyor

Kabak çekirdeği ne kadar küçük olsa da, içeriğindeki önemli vitamin ve mineraller sebebiyle tansiyonu dengelemeye yetiyor.

Haftada Üç Kez Bir Avuç Kabak Çekirdeği!

Kabak çekirdeği, tadımlık olarak bulunan bir kuruyemiş şeklinde görülse de faydaları saymakla bitmiyor. Tansiyon hastalarına ilgilendiren haber, ilgi uyandırdı. Kabak çekirdeği içeriğinde, muhteşem vitamin ve mineraller mevcut. Ne kadar az bir miktarda tüketilirse bile, bu vitamin ve minerallerle beraber sağlık açısından birçok konuda yararlı olmaktadır. Bu durum yapılan incelemeler ve araştırmalar sonrasında uzman doktorlar tarafından da açıklandı.

Kabak Çekirdeğinin İçeriği

Sağlıklı yağ, magnezyum, çinko desteğini alabilmek, kabak çekirdeği ile beraber mümkün. Bununla beraber kalp hastalığından kanser rahatsızlıklarına kadar tüm beden üzerinde, büyük bir rol oynar. Özellikle haftada 3 kez bir avuç kabak çekirdeği tüketmek, tansiyonu dengelemek için ideal olmaktadır.

Kabak Çekirdeği Neden Tüketilmeli?

Kabak çekirdekleri, Meksika İspanyolcasından hareketle,“papita” olarak bilinmekte. Balkabağından elde edilen kabak çekirdeği, oldukça önemli bir besin içeriğidir. Yalnızca 28 gram kabak çekirdeği içeriğinde, 151 kalori bulunmakta. Aynı zamanda protein ve sağlıklı mineral açısından da zengin bir içeriğe sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Kabak çekirdeği, gün içerisinde kendinizi daha dinç hissetmeniz adına faydalı bir besindir. Bununla beraber sağlık açısından, birçok hastalığa da yararlı olduğu incelemeler sonrasında görüldü. Konu ile ilgili haberler sonrasında özellikle tansiyon rahatsızlıklarına iyi gelmesiyle beraber,  tansiyon hastalarının gün içerisinde ne kadar kabak çekirdeği tüketmesi gerektiği de merak konusu oldu.

Günde Ne Kadar Kabak Çekirdeği Tüketilmeli?

Son dakika haberimize göre gün de az bir miktar, haftada ise üç avuç kabak çekirdeği tüketilmesi öneriliyor. Harici olarak kişinin, yaşına ve kilo durumuna göre doktoruna danışarak tüketmesi de, tavsiye edilen bir diğer detay.