• BITCOIN/TL
  531764,622
  % -0,01
 • ETHEREUM/TL
  33686
  % -0,43
 • RIPPLE/TL
  9.33
  % 6,83
 • BITCOIN CASH/TL
  2360.48,426
  % -1,41
 • LITECOIN/TL
  1763.03
  % -1,21
 • COSMOS HUB/TL
  213.1
  % -1,14
 • CARDANO/TL
  6.79
  % -0,94
 • TETHER/TL
  19.1
  % 0,20

Electronic Arts’dan Geleceğe Yönelik Adım

Electronic Arts’dan Geleceğe Yönelik Adım

Electronic Arts, yayınladığı iş ilanı ile blockchain ve NFT uzmanı bir yönetici aradığını duyurdu .

Kripto para dünyası son aylarda dalgalı bir seyir halinde. Buna karşın blockchain teknolojisi ve NFT projeleri Electronic Arts gibi büyük firmaların dikkatini çekmeye devam ediyor. Firma bu anlamda LinkedIn üzerinde bir iş ilanı yayınladı.

Spor oyunları ile tanınan ve özellikle FIFA serisiyle oyun içi ödemelerde önemli gelirler elde eden firma, blockchain dünyasına girmek istiyor.

Electronic Arts iş ilanı ile Blockchain ve NFT uzmanı arıyor

İş ilanına baktığımızda aslında üst düzey marka yöneticisi için iş ilanı açan Electronic Arts, bu yöneticinin nitelikleri arasında blockchain ve NFT vurgusu yaptı. Buna göre işe alınacak üst düzey yöneticinin bu yeni teknolojik imkanlar hakkında bilgisi ve becerisi olması bekleniyor.

Her ne kadar bu iş ilanı direkt EA ile kripto para ve NFT dünyasını bir araya getirmese de, firmanın bu yeni teknolojinin imkanlarını araştırdığı ortada. Özellikle NFT ile kişiselleşen oyun içi öğeler gibi farklı projelerin ilk adımı bu işe alımlar olabilir.

Electronic Arts tarafından açılan iş ilanı ve blockchain ve NFT vurgusu
Electronic Arts ise blockchain ve NFT dünyasının fırsatlarını görüp ilk adım atan dev şirket değil. EA öncesi Amazon ve Walmart gibi büyük firmalarda kripto para teknolojisi ile ilgilenmeye başladı. Tabii ki bu ilgilenmenin direkt olarak kripto paralarla ilgisi yok.

Burada kullanılan blockchain ağı şifrelemeleri önem kazanıyor. Özellikle bu anlamda hızlı bir onay ve güvenlik önlemine sahip olan birçok kripto para birimi var. Bu şirketlerin ise bir kripto para biriminin altyapısı ile mi hareket edeceği yoksa kendi blockchain benzeri şifreleme ile mi yola çıkacağı bilinmiyor.

NFT projeleri ise çok daha fazla potansiyel içeriyor. Her ne kadar dijital sanat projeleri ile ön plana çıkmış olsa da, bazı NFT tokenleri kendi pazarları üzerinde hayran ürünleri için satış yapıyor. EA ile NFT arasında nasıl bir ilişki ortaya çıkacağı da merak konusu.

NFT teknolojisi nedir?
Değiştirlemez tokenler olan NFT, bir tür blockcahain şifreleme yöntemi ile eser ya da bazı materyallerin orijinalliğini belgelemek adına kullanılıyor. Satın alınan bir NFT nesnesi ya da sanat eseri ile gelen bu orijinallik kanıtı ise esere sizin sahip olduğunuzu kanıtlıyor. Yine eser sahibi de orijinal esere sahip olmaya devam edebiliyor. Bu örnekte ise size satılan aslının ilk örneği oluyor. Sizin bu eseri tekrar satmanız halinde NFT sayesinde eser sahibi yeniden gelir elde ediyor.
İlk başta Ethereum tabanlı geliştirilen NFT tokenleri, 1 Haziran sonra Binance Smart Chain tabanı ile de geliştirilmeye başladı. Ethereum ağının yavaşlığı ve pahalı olması NFT pazarını olumsuz etkilemeye başlamıştı. Binance Smart Chain ise çok daha hızlı ve düşük ağ ücretleri ile kullanıcıların daha fazla dikkatini çekmeye başladı.

kaynak:shiftdelete.net