• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase ‘de Ortalık Karışık

Coinbase ‘de Ortalık Karışık

Yeni bir soruşturma, kripto borsalarındaki müşteri deneyimine dikkat çekerek, Hack ve kayıp fonlarla ilgili yüzlerce Coinbase müşteri şikayetini ortaya çıkardı.

Popüler kripto para Borsası Coinbase geçtiğimiz günlerde hesap kilitleme, Hack ve hatta kayıp fonlarla ilgili çok sayıda müşteri hizmetleri şikayeti topladı.

Kripto analisti Kaleo’nun yakın zamanda attığı bir tweet, olumsuz deneyimlerinin hikayelerini paylaştığı yüzlerce kullanıcı yorumunu paylaştı. Bu, firmanın Müşteri Hizmetleri uygulamaları konusunda kamuoyunda ilk kez tepki görmediği bir durum değil. Mart ayında New York Times, platformda 100.000 dolardan fazla kaybeden ve şirkete dava açan bir müşterinin hikayesini anlattı.

Coinbase kullanıcılarının, 2016’dan bu yana Federal Ticaret Komisyonu ve Tüketici mali koruma Bürosu’na platforma karşı 11.000’den fazla şikayette bulundukları bildirildi. Bu iddiaların çoğunluğu Müşteri Hizmetleri konuları kapsamına girmektedir.

Cointelegraph, iki endüstri uzmanıyla (Bitstamps’ın ABD CEO’su Bobby Zagotta ve Ledger’in işlem Başkan Yardımcısı İkbal Gandham), kriptoda Müşteri Hizmetleri deneyimleri için yeni bir vizyon olan Coinbase destanına bakış açılarını ve merkezi borsaların tuzaklarını paylaştı. Zagotta Cointelegraph’a belirtti:

“Kripto, müşteri hizmetlerini doğru yapmanın herkes için zor olduğu kadar dramatik bir şekilde büyük bir benimseme oranı yaşıyor. Bazı kripto şirketlerinin müşteri hizmetlerine bir teknoloji şirketi gibi yaklaştığını hissediyorum. Bunun anlamı, sohbet botları tarafından desteklenen otomatik müşteri hizmetlerine sahip birçok MVP ürünüdür. Eksik olan insan unsurudur.

Ledger’deki işlemlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı İkbal Gandham, kripto varlıklarınıza gerçekten sahip olmanın önemi hakkındaki düşüncelerini paylaştı:

“‘Anahtarlarınız değil, kriptolarınız değil’ terimi asla rezonansı kaybetmeyecek gibi görünüyor. O kadar çok Millet kripto uzay girme ile, aslında kripto KENDİ için ne anlama geldiği yeterince eğitim var. Tipik olarak kripto yolculuğu anlatısı aynı kaldı: Coinbase ve diğerleri birçok insan için kripto rampası görevi görüyor ve hatta bazı kullanıcılar sonunda varlıklarını donanım cüzdanlarına taşıyacak kadar çok şey öğreniyorlar.

Bu yılın Nisan ayında Coinbase, Nasdaq Borsasında ilk kez piyasaya çıkan ilk kripto Borsası olarak sektörün öncüsü oldu. Hareket, geleneksel pazarlardan daha fazla farkındalık için katalizör olmayı vaat eden ve buna karşılık çok sayıda varlık için teknik fiyat artışları vaat eden pazar genelinde kitlesel coşkuyu körükledi.

Ticker $COİN’İN altında, hisse senetleri şu anda 260 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 68 milyar dolar değerinde.

Hisse fiyatları üzerinde önemli bir etkiye tanık olmamasına rağmen, bu destan, ana akıma girerken kripto borsaları için kriter olmak için yarışan bir firmanın kamu itibarına kesinlikle zarar verdi.

Gandham, kripto varlıklarınızı saklamak için defter gibi harici bir donanım cüzdanı kullanmanın faydalarını özetledi:

“Endüstrinin kitlesel evlat edinmede attığı adımlar sayesinde, şimdi kriptoya yeni başlayanların yolculuklarının güvenlikle başlaması gerektiğini anladıkları bir aşamaya giriyoruz gibi görünüyor. Son aylarda borsalarda hack gördük, fonlar kaybediliyor. Bunu önlemenin en iyi yolu kriptolarınızın sahipliğini almaktır. Bir defter nano kullanarak, fonların yalnızca işlemi fiziksel olarak imzaladığınızda gönderilebildiğinden emin olursunuz.

kaynak:cointelegraph.com